20 sierpnia 2013

Rozmowy nocą.

Chcę połazić za rączkę nocą po miasteczku. Żegnać się godzinę na schodach i za cholerę nie móc odejść. Patrzeć w oczy i uśmiechać się. Gryźć kogoś po szyi. Słuchać jak śpiewa do ucha - czytam.


A ja nie chcę łazić za rękę, nie chcę patrzeć w oczy, nie chcę widzieć uśmiechu, czuć zapachu, czy tym bardziej oddechu. Bo to wszystko sprawia, że się potem tęskni. Ja chcę słuchać ogłupiającej muzyki, nie mieć łez w oczach, zasypiać spokojnie, budzić się z uśmiechem, czytać dobre książki i chodzić na spacer z kimś, komu można opowiedzieć o życiu. Ale na nie nie narzekać. Za dużo chcę.

"W gronie najbliższych płacz przynosi ulgę"

A teraz mam łzy w oczach i klawiatury nie widzę i przypominam sobie, jak w sobotę czułam Jego oddech na szyi i chociaż bardzo chcę Go nienawidzić to uwielbiam Go czuć przy sobie i nic tego nie może zmienić, a jakbym chciała się postarać, żeby "coś" zmieniło, to "coś" mi o Nim przypomina.
I lubię Jego zapach, lubię Jego uśmiech, lubię Jego oczy, i nawet tego paskudnego nosa nie widzę, kiedy stoi obok i nawet o niej zapominam, kiedy na mnie patrzy, trochę tak jak kiedyś.
I jestem tak bardzo żałosna, że chce mi się płakać, z resztą od paru dni nieustannie chce mi się płakać, a tylko się z siebie śmieję, bo łzy mi nie chcą lecieć na tyle, na ile chciałabym je wylać, żeby się oczyścić.

"Jak długo będziesz przeżywała rzeczy, które odeszły?"

Zadaję sobie to pytanie co rano. I co wieczór. Wiesz, co jest najgorsze? Ja chciałam zrobić krok naprzód. I sama widzisz przecież, że w ciągu tych wakacji opowiedziałam Ci o kilku facetach, niewiele znaczących, ale tych, których zauważyłam, kiedy przez cholernie długi czas wszyscy byli tylko ludźmi, nie facetami, na których można zwrócić uwagę, na których ja mogę. Jednego zauważyłam bardziej, jednego poznałam na tyle, żeby wiedzieć, że przy nim zapomniałabym o wszystkim. Ale gówno mi to daje.
I znowu chcę mi się płakać, i znowu z tego samego powodu.

Masz problem, Alien. Duży.

10 komentarzy :

 1. musisz być piękna, bo podobno pięknym kobietom trudniej znaleźć wartościowego mężczyznę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, co mówią o pięknie? Że to pojęcie względne.

   Usuń
  2. Chociaż ja myślę, że tu raczej o wewnętrzne piękno chodzi, wiesz?

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Możemy podać sobie ręce, ja też nie.

   Usuń
  2. Czy kiedyś uda się nam go zrozumieć?

   Usuń
 3. Nie umiem komentować takich postów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre rzeczy lepiej zostawić bez komentarza :)

   Usuń
 4. Takie coś między przytul a wypierdalaj? Szczerze mówiąc zachciało mi się płakać.

  OdpowiedzUsuń