18 kwietnia 2016

18 kwietnia.

Przez wiele lat nie umiałam postrzegać tego dnia jako swój, bo albo był naszym, albo Jej... albo w ogóle go nie chciałam. Dziś patrzę w kalendarz, odczytujac na ekranie wyświetlacza pierwsze życzenia i myślę sobie, że te wszystkie słowa, które dziś do mnie trafią, w całym naszym świecie znaczą tak niewiele... Człowiek ulotność czasu jaki dostał do dyspozycji zaczyna dostrzegać w chwilach, które odbierają oddech... nam samym lub tym w naszym bliskim otoczeniu. Dziś stoję gdzieś pomiędzy początkiem a końcem, zbyt dosłownym bym mogła mówić o nim z uśmiech na ustach i choć w ubiegłym roku bardzo się starałam z kolejnego w moim życiu osiemnastego wyciągnąć choć kilka pozytywnych emocji, to w tym roku on znów fizycznie mnie boli, tak jak ten pierwszy samotny... Czytam życzenia wielu pięknych rzeczy a myślę o tym, że jedyne czego nam trzeba w życiu to zdrowie, bo o wszystko inne możemy postarać się sami. Zdmucham przysłowiową świeczkę na torcie, którego nie ma i jeśli mogę o coś prosić... to proszę dziś o mniej łez na twarzach moich bliskich. O zdrowie dla nich, dla siebie... Niczego więcej nie chcę. O wszystko inne mogę walczyć sama.

Wszystkiego najlepszego, All...

9 komentarzy :

 1. Zdrowia i spełnienia marzeń, All :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, dużo zdrowia! Mając zdrowie możesz spełniać marzenia, dbać o swoje szczęście :) I ja swoich urodzin też nie lubiłam, ale postanowiłam świętować ten dzień jako dzień dla mnie i lubię wtedy poleżeć w łóżku jak się da dłużej, wziąć kąpiel i zjeść jakieś pyszne ciacho :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie urodziny zaczęły być smutne, gdy stały się dla innych zwyczajnym dniem - bo jestem dorosła. Taki tam argument, ale chyba wewnętrznie nadal jestem dzieckiem,, które chciałoby się poczuć wyjątkowe, chociaż tego dnia.

  Spełnienia marzeń kochana! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Więc życzę Ci zdrowia i spełnienia marzeń. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ruda zawsze widzi ich chętnie, ale Oni wpadają tylko na chwilkę, by zaraz czmychnąć w popłochu..

  A co do dnia, kochana, samej pomyślności i powodzenia, zdrowia i kasy i czego tylko zapragniesz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sto lat i zdrowia, bo mając je, resztę zawsze ogarniesz :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Spóźnione ale najlepsze życzenia. Wszystkiego, czego sama sobie życzysz :)

  OdpowiedzUsuń