29 września 2013

Co teraz?

Przykładam głowę do poduszki. W słuchawkach rozbrzmiewają dźwięki. W powietrzu wciąż unosi się Twój zapach. Chciałabym, żebyś tu był. Tutaj ze mną, jak zaledwie kilka godzin wcześniej. A nie tam, pośród dziesiątek ludzi, których nie znasz. Nie mam prawa być w jakikolwiek sposób o Ciebie zazdrosna, ale... cieszę się, że tam nie zostałeś, choć z pewnością padła taka propozycja. Że wróciłeś do domu i przespałeś tę noc we własnym łóżku, sam. Chciałam Ci rano zrobić to śniadanie. Pamiętam jeszcze, w której szafce stoją talerze, gdzie trzymacie kubki... Pogubiłam się w tej znajomości, która z początku wydawała mi się pędzić w zastraszającym tempie, a dziś stoi w miejscu, choć chciałabym iść jednak dalej. Mam takie marzenie, by móc nazwać Cię swoim. Naiwne jest, wiem...

On po prostu się zjawił, w odpowiednim czasie.

31 komentarzy :

 1. Naiwne? Jest piękne... ;) I pięknie się to wszystko czyta, wiesz? Uczucia jakieś wylatują spod słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wylatują, zaczynają... I to mnie przeraża najbardziej, wiesz? Cholernie się boję, samej siebie. Za szybko mi zależy...

   Usuń
  2. Mi też za szybko zależy. To cholernie niebezpieczne. Ale tego chyba nie da się zmienić, co?

   Usuń
 2. Ja już straciłam szansę na spełnienie tego marzenia. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie cały czas tego typu myśli przychodzą do głowy... Na przykład teraz, kiedy milczy, a ja wyobrażam sobie miliony rzeczy, z czego ta jedna przeraża mnie tak bardzo, że aż ściska w żołądku... Staram się to od siebie odsuwać, ale ciężko...

   Usuń
  2. Im bardziej nam zależy, tym gorzej i trudniej to wszystko przychodzi nam odsuwać. Ale to normalne więc nie dziwię Ci się. I pozostaje mi tylko życzyć Ci, żeby było lżej. Albo inaczej... Żeby w ogóle przestały Cię nachodzić takie myśli, żebyś była już pewna.

   Usuń
  3. Zgadzam się. Im wyżej się unosimy tym boleśniejsze są później upadki. Ja mam dziwne wrażenie, że moje życie przeszło tak wielką rewolucję, że przestałam rozumieć w nim dosłownie cokolwiek. I boję się otwierać oczy, nasłuchiwać, boję się, że nic nie znajdę...
   (Nie)dziękuję...

   Usuń
  4. Okrutne, ale prawdziwe.
   W sumie mogłabym powiedzieć podobnie, z tym, że mnie już nic nie dziwi. Naprawdę nic. A niektórych rzeczy nawet nie staram się zrozumieć.
   Ja boję się zamykać oczy, bo wtedy jest zbyt pięknie, że aż niebezpiecznie, a kiedy je otwieram - rzeczywistość sprawia, że umieram.
   Ja już nawet nie szukam...

   Usuń
  5. Ja zawsze za dużo analizuję, w tej sytuacji aż za bardzo mnie to dotyka. Staram się zrozumieć, ale nie jestem w stanie.
   A z zamykaniem oczu mam wręcz odwrotnie. W tej chwili, kiedy tylko je zamknę - obraz przed nimi jest tragiczny, nie piękny. A później je otwieram i... on wcale nie znika.

   Usuń
  6. Kobiety chyba tak mają. Ja też. Potrafimy przez kilka dni analizować jedno wypowiedziane przez niego zdanie. Strasznie tego nie lubię. To przeszkadza i zaprząta umysł.
   Ale masz swoje miejsce, do którego możesz uciec? Wiesz, takie lepsze, piękniejsze od całego syfu?

   Usuń
  7. W tej chwili? Problem w tym, że ja nie jestem pewna, czy chcę uciekać. Chcę w to wejść, chcę to wyjaśnić, chcę pewności, w którąkolwiek stronę...
   Tak, też tego nie lubię. Szkoda, że nie ma na to lekarstwa..

   Usuń
  8. Nie od niego. Od niego nie uciekaj. :)
   A pewność w którąkolwiek stronę... Tak, jest o wiele lepsza od pieprzonej niepewności. Wszystko jest lepsze od niej, wbrew pozorom. Dzisiaj jest dobry dzień, żebym mogła to przyznać...
   Na wiele innych rzeczy mogłoby być lekarstwo, ale chyba wtedy byłoby zbyt pięknie, zbyt łatwo. A tak wcale nie powinno być.

   Usuń
  9. Poza nim to akurat wszystko inne jest... cudowne. Naprawdę cudowne. :)
   Kiedyś się tego bałam. Tego, ze mogłabym usłyszeć "nie", że to by mnie zabiło. I kiedyś faktycznie sprawiło, ze upadłam naprawdę nisko, ale... wstałam, silniejsza. Ja lubię mieć pewność, zawsze. W każdej sytuacji.
   Najprostsza droga bardzo rzadko jest najlepszą, więc nie warto chwytać się takich rozwiązań...

   Usuń
  10. To... cudownie w takim razie. Zazdroszczę. :)
   Ja też, ja też. Każde "nie" wbrew pozorom dużo mi dało, wiele nauczyło. To głupie, ale czasem za nie dziękuję...
   Niepewność zabija.
   Dokładnie, święta racja. :)

   Usuń
  11. Nad wszystkim innym da się pracować. Tylko w kontaktach z ludźmi jest trudno, bo nie wszystko zależy od nas...
   Dokładnie tak! Z początku mnie to zabijało, ale dzisiaj myślę, że gdyby nie to... nie doszłabym do momentu, w którym teraz jestem. A ja lubię siebie taką. Bez tego wszystkiego bym taka nie była.

   Usuń
  12. Niestety...
   Czytasz mi w myślach. :)

   Usuń
  13. No niestety... A co z resztą?
   Postaram się nie przeczytać wszystkiego ;)

   Usuń
  14. "Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej." ;)
   Czytaj sobie, czytaj. Przynajmniej nie będę powielać każdego Twojego słowa, pisząc swoje - identyczne. :P

   Usuń
 3. jakie to ładne ... trzymam kciuki, żebyście poszli do przodu :* bo pamiętam, że jeszcze niedawno się wahałaś, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle się waham, ale bardzo chcę, żeby był, żeby się udało... Mam nadzieję, że się na tych nadziejach nie przejadę, bo unoszę się wysoko, a jak wiadomo - im wyżej nad ziemią jest człowiek tym boleśniejsze są upadki...
   Bałam się do niego napisać, bałam się z nim spotkać, ja się boję wszystkiego, samej siebie...

   Usuń
  2. kochana, sztuka jest w tym, żeby pokonywać ten strach :* czasem podejmujemy ryzyko i na to nie mocnych, trzeba uwierzyć, że warto i że się uda. nie możemy zakładać, że będzie źle. zawsze będziemy się bały i zawsze jest opcja, że się przejedziemy. tylko czy warto życie przeżyć w strachu? milion fajnych chwil może nas ominąć.

   Usuń
  3. Nie warto, ja wiem... "Nigdy nie pozwól, by strach przed porażką wykluczył Cię z gry"... Tak, ale to jest teoria, w praktyce jest trudniej. Mnie w kółko jedna sprawa nie daje spokoju i tak cholernie się boję, że mam rację, że te obrazy, które widzę i które sprawiają, że mam łzy w oczach się... spełnią. Chociaż niby w to nie wierzę. Ale tego nie da się tak po prostu wyzbyć..

   Usuń
  4. wiem :* doskonale to wiem i rozumiem. nawet nie wiesz jak bardzo ... ale ja ostatnio przez ten strach straciłam coś fajnego. bo tak się bałam, wahałam, męczyłam ze sobą i z sytuacją. na dłuższą metę chyba nikt tego nie wytrzyma.

   Usuń
  5. Chyba nie... Nie dziwi mnie to nawet specjalnie. U "nas" problem jest taki, że boję się i ja, i on...

   Usuń
  6. i nie masz czasem dość? ja sie nie dziwię, że w moim przypadku odpuścił. wkurzał się, nie mógł tego pojąć i zwyczajnie zrezygnował. nie dziwie się też, że nie rozumiał - czasem ja nawet siebie nie rozumiem, mam wrażenie, że zachowuję irracjonalnie ...

   Usuń
  7. Mam. Przede wszystkim samej siebie. Męczy mnie jego przeszłość, która nas do siebie zbliżyła i z którą nie umiem sobie poradzić. Mam problem z zaufaniem, chyba mi to zostanie. I waham się strasznie. To sprawia, że się boję, że zniknie... A ja już nie wyobrażam sobie, żeby miał po prostu zniknąć. Dobrze mi z nim. Choć nie jest "moim".
   Przegapiłam post na blogu, że Wam nie wyszło...?

   Usuń
  8. nie pisałam o tym nie blogu.

   widzisz, ja sie też bałam że zniknie. obiecywał, że nie. a wyszło jak wyszło. ale nie żałuję tego, że zaryzykowałam, że spróbowałam, mimo, że się mocno sparzyłam i dalej walczę ze skutkami tego.

   Usuń
 4. To wcale nie jest naiwne, to jest piękne... Jest szansa abyś mogła go tak naprawdę nazywać? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzenia czasem się spełniają, wiesz? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzenia się spełniają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czemu nazywasz to marzenie naiwnym? Jesteś na dobrej drodze, by się ziściło :)

  OdpowiedzUsuń