4 kwietnia 2015

Wrócę do siebie.

Siadam na parapecie, odpalając kolejnego papierosa. Wydaje mi się, że już to kiedyś widziałam. Tylko pokój był trochę inny i obserwowałam to z innej perspektywy. Ale pamiętam to siedzenie i niespiesznie wypalane papierosy, kiedy życie płynęło gdzieś obok. Dziś robię to samo. To życie gdzieś płynie, jakby mnie nie dotyczyło, a ja przyglądam mu się z boku, nie umiejąc wkroczyć na właściwe tory. Zgubiłam się, masz rację. Zgubiłam i nie potrafię odnaleźć. Tęsknię za tą kobietą, którą kilka tygodni temu widziałam w lustrze. Dziś widzę w nim niepewną swoich kroków dziewczynkę, która każdego kolejnego dnia staje na rozdrożu i nie potrafi znaleźć drogi. Bo każda, którą decyduje się pójść okazuje się niewłaściwą. Nie chcę sobie wmawiać, że potrzeba na to czasu i przemyśleń. Bo czas mija nieustannie, a przemyśleń jest aż nadto. Potrzebuję decyzji. I nie jutro, ale dziś, właśnie w tej chwili jest czas na to, żeby podjąć pierwszą z nich. Wrócę do siebie. Jestem silną kobietą i wiem, że nikt nie zrobi tego za mnie.

7 komentarzy :

 1. Te słowa idealnie pasują do mnie. Jestem ale co z tego? Skoro gdzieś błądzę, podążam jak nie jedną to drugą drogą ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Też się czasem tak wyłączam...
  A nie jesteś w stanie podjąć tej decyzji? Każdy błądzi, ale trzeba próbować, ryzykować, płynąć z prądem tej rzeki byle nie stawać w miejscu. Wierzę, że życie samo najlepiej wszystko poukłada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O właśnie - jesteś silną kobietą, zdążyłam to zauważyć, dlatego nie mam wątpliwości, że sobie poradzisz. I wiesz, trzeba iść po swoje, a podobno tam na górze na każdego jest plan i każdego spotka jego przeznaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bądź silną kobietą i śmiało podejmuj decyzje! Bądź po prostu tym, kim chcesz być! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie. Jesteś silną kobietą i właśnie dlatego dasz radę!

  OdpowiedzUsuń
 6. kurcze, ostatnio wszyscy jacyś pogubieni. Mam wrażenie, że każdy jakby szukał czegoś nowego, jakiejś drogi, którą mógłby podążać. Sama się pogubiłam i szukam odpowiedniego kierunku. Liczę, że z czasem odnajdę odpowiedź na pytanie 'co dalej'

  OdpowiedzUsuń
 7. Też niby jestem, ale ostatnio się podłamałam, Zmotywowałaś mnie.

  OdpowiedzUsuń