3 października 2016

Echo.

Chude nadgarstki ginące w materiale śnieżnobiałej pościeli. Ciężki oddech przerywany przeraźliwą ciszą. Zamglone oczy, pusty wzrok, niewidzący. Widziałam to już. Zaledwie kilka miesięcy temu, wraz z tą samą utratą wagi i chwilową, później już całkowitą utratą świadomości. Każdy z nas po tysiąckroć chciał, tuląc, mówić, że mamy jeszcze dużo czasu, choć życie ulatywało przez palce. Nie wylewam łez, choć oddech znów dziś cięższy i paczka napoczęta. Tym razem Jej patrzę w oczy, zapłakane, kiedy trzęsące się ręce zaplata wokół mojej tali, wtulając twarz w szyję, nad ranem, kiedy powinnam już wychodzić, ale chciałam z nią zostać. Czuję ucisk w środku, zerkając w Jej twarz spod wpółprzymkniętych powiek. Kolejny raz w tym roku zostało tylko echo, Ciebie już tu nie ma, nie zmienimy już nic...

13 komentarzy :

 1. Życie...cały czas ulatuje przez palce. Tylko w pewnym momencie zaczynamy widzieć to dosadniej, w pełni, w cudzej śmierci, chorobie, cierpieniu. To przeraża, smuci ale...nieraz, paradoksalnie, dodaje też siły- do samego życia. Do tego, by ten cudaczny kredyt wykorzystać w pełni. Przyanjmniej...ja tak trochę dziwacznie na to patrzę. Ból który zmienia się w siłę. Tak przecież było zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Chwyć się cieniutkiej niteczki pewności, że minie, to minie"

  OdpowiedzUsuń
 3. podczas potrzeby dźwięku, cisza potrafi dobijać. a strata, której się nie spodziewaliśmy dokucza jeszcze mocniej. ale przecież potem zawsze jest dobrze... w poprzednim poście pisałaś, że mimo wszystko czujesz w sobie ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, co Ci dolega, ale mam nadzieję, że da się z tego kiedyś wyjść.
  Dużo zdrowia dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem napisać o tym to najlepsze lekarstwo... Wylać emocje, ból - podzielić się nim, a może stanie się lżejszy. Bądź silna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciężko coś napisać...
  Trzymaj się i dużo siły życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. a dudniący deszcz, szarość za oknem i zimny przenikliwy wiatr tylko pogłębiają ten stan...

  OdpowiedzUsuń